Tři poklady na Letné

Hořínkovi nejsou žádní troškaři, nachystali pro vás rovnou tři poklady. Z letné prostě nemůžete odejít s prádnou.

Tyto poklady jsou taky skvělou příležitostí naplnit poslání tohoto projektu - vzácná setkání na vzácných místech. Hořínkovi bydlí nedaleko. Zkuste jim dát vědět, že máte na jejich poklady zálusk. Jistě se rádi přijdou podívat, jak to za nic na světě nemůžete najít. A třeba budou napovídat - přiHořívá, přiHořívá.

Poklad č.4 - Baťovské domky

Projděte se Letnou, nejstarší čtvrtí Baťovských jednodomků, půldomků i čtvrtdomků. Užívejte si i výhledů na město, Mladcovou, Prštné a Louky. Umístění pokladu vás zavede k "nezkrotné horské bystřině a také dvojici Letenských vodopádů" v nezapomenutelné proluce uprostřed zástavby.

Souřadnice místa

Jak poklad vypadá?

Zavařovací sklenice.


Poklad č.5 - nové výhledy na město

Nejspíš jste tudy už šli, ale letos je toto místo zvláštní tím, že většina stromů v některých místech byla vykácena a tak se odhalují dříve neznámé výhledy na město. Poklad je ukrytý nedaleko od Cyrilometodějské stezky. K podkladu můžete dojít od města. Nebo pokud jste předtím našli poklad u Letenských vodopádů, můžete do lesa projít kolem dětského hřiště na ulici Pod Rozhlednou a dále pokračovat vzhůru do kopce.

Souřadnice místa

Jak poklad vypadá?

Plastový kyblík od jogurtu


Poklad č.6 - lesní hřiště

Objevte dětské hřišťátko pro menší nebo plácek na fotbal pro větší na okraji Letné. Na místo je potřeba dojít od východu nebo západu, tedy podél lesa, ze severní strany jsou v místě pouze ploty domů.

Souřadnice místa

Jak poklad vypadá?

Zavařovací sklenice.


Jak se na Letnou dostat?

Letná je kousek od centra Zlína, s dobrou dostupností MHD. V blízkosti jsou zastávky

  • Na Vyhlídce - linky č.4 a 5

  • Točna Sportovní hala - linky č. 7,11,12,13,14,36

Pokud se chcete trochu projít, můžete vyjet autobusem linky č. 31 na zastávku Maják točna. Odtud vás čeká přibližně 3 km dlouhá procházka, převážně z kopce. Ať už zvolíte Cyrilometodějsou cestu či alternativu kolem odbočky na Tlustou horu, neprohloupíte. Obě jsou pěkné.

Auto lze pohodlně zaparkovat na velkém parkovišti nad točnou Sportovní hala.

Kontakt na Hořínkovy:

Martin Hořínek - Hever

✆ 777814385

Jste na jednom z míst a nemůžete poklad najít?