Dva poklady u Baťovy dálnice

Dva poklady u Baťovy dálnice pro vás nachystali Barborka, Ondřej, Davídek a jejich prarodiče.

Víte, že Zlín má již dávno svou dálnici? Ta měla spojovat Zlín s Luhačovicemi přímým směrem přes Ludkovice a stavěla se koncem třicátých a čtyřicátých let minulého století. V důsledku války ale nikdy nebyla dokončena. Na této dálnici je v době nepandemie otevřené oblíbené bistro, které nabízí studenou a teplou kuchyni, sous-vide speciality, ručně připravované zákusky a narozeninové dorty.

A v této lokalitě se nacházejí také 2 naše poklady. Jeden z pokladů je umístěn na stromě naděje u lavičky a druhý o kousek dál směrem k bistru ve tmavé sluji protkané pavučinami - ale bacha, na zemi je zbytek střepů z Aladinovy lampy.

Možno sebou vzít pejska a je třeba i kus odvahy. A samozřejmě dobrou náladu. Desátek růžence vám pomůže k nalezení pokladu.

Poklad č.14 - Baťova dálnice I

Souřadnice místa

Jak poklad vypadá?

Kulatá schránka bílé barvy z neznámého materiálu.


Poklad č.15 - Baťova dálnice II

Souřadnice místa

Jak poklad vypadá?

Kulatá schránka bílé barvy z neznámého materiálu.


Jak se na Baťovu dálnici dostat?

Ze Zlína jedeme busem č. 32 a vystoupíme na zastávce Kudlov střed. Jdeme zpět kolem hospody U Vajů a farního domu a pod kapličkou sv. Václava odbočíme po asfaltové cestě vpravo (na plotě je ukazatel k bistru). Na konci asfaltové silnice se dostaneme k naší dálnici a dáme se doleva směrem ke Zlínu. V případě použití auta jej v těchto místech můžeme zaparkovat a jít dál pěšky.

Alternativní trasy:

  • Po žluté značce ze zastávky Kudlov, točna (lze i zaparkovat)

  • Po žluté značce z centra přes Lazy

  • Z Lesní čtvrti, kolem hvězdárny

Kontakt na pokladníky:

František Chvatík

✆ 604 220 320

Jste na jednom z míst a nemůžete poklad najít?